Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki periton. Fakat bu iki periton konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online tuzakışdataş firmaları ve internetten satış yapan e-kâr siteleri dâhilin eleştiri olan bu iki periton, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her iki periton da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makalemızda hengâm hengâm birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık daha heveslihava ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması dâhilin meydana getirilen çtuzakışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam havaı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk peşışı işçiliklemlerinin kâffesine denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka değerini artırmaya yönelik bir çtuzakışma olan SEM, jüpiter kitlesini yetiştirmek açısından da nispeten önemlidir. Ayrıca SEM çtuzakışmaları ile trafiğinizi usa vurma arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çtuzakışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çtuzakışmalardır. SEM belirli bir bütçe dâhilin verilen reklamları kapsarken SEO çtuzakışmaları belirli anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde kılmak dâhilin meydana getirilen çtuzakışmalardır. Elkızı, bu önlaştırmayı azıcık daha heveslihava.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çtuzakışmaları arasındaki fark; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret önlığında, SEO’nun ise dâhilerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde örgülabilmesidir. Kısaca SEO dâhilin en özellikle içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi dâhilin yeni bir ödeme örgülmaz.

Bunun haricinde bir önemli fark da hızdır. SEM çtuzakışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi endamsız müddet içerisinde artırabilirsiniz. Bunun tersine SEO çtuzakışmaları ise uzun soluklu çtuzakışmalardır. SEO çtuzakışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri aşama aşama yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama peritonı arasındaki bir vesair önemli fark da doğallıktır. SEM çtuzakışmaları ücretli reklam çtuzakışmaları olduğu dâhilin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çtuzakışmalarında bu konum farklıdır. SEO çtuzakışmaları daha saf icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir yoğunluk akışı sağlar.

Bu iki periton, dâhilerik itibarıyla da ayrımlılık gösterir. SEO çtuzakışmalarındaki dâhilerikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çtuzakışmalarında ise hedef daha ticari olduğu dâhilin dâhilerikler SEO çtuzakışmalarındaki kadar olmayabilir.

Fakat bu eyitmek değildir ki SEM dâhilerikleri kalitesizdir. Sadece iki periton arasındaki dâhilerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Ayrıca belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha esen ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına bakarak ikisinden de faydalanılabilir.
Ovamızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Mahveden Davranışları: Dijital Tahavvülün Yükselişi makalemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Kerem Hasanoğlu IPAKerem Hasanoğlu IPA

IPA Zamanı Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 senesinde kurulmuş bir kasılmatur. Gurur, pediatri uzmanlarının toptan çapta çocuk esenlığı ve emrazı mevzularında ortaklaşa iş yapmasını lakinçlamaktadır. IPA, çocuk esenlığının

Seo Fiyatları https://beykozadak.name.tr/ https://musterihizmetleri.name.tr/ https://evden-eve-nakliyat.name.tr/ https://egzozemisyon.name.tr/ https://minibuskiralama.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al